Prečo práve cestovanie? Čo je to, čo ťa na ňom baví, napĺňa? 

Pri cestovaní sa cítim živá a naplno žijem v danom momente, lebo si uvedomujem, že už sa naozaj nebude opakovať. Keďže nemám na cestách žiaden stereotyp, snažím sa žiť tu a teraz.

Milujem veľa destinácií, ale či by som si vedela predstaviť tam žiť nastálo, to neviem povedať.

V ktorej krajine by si si vedela predstaviť žiť nastálo, resp. plánuješ do budúcnosti žiť mimo Slovenska? Ak áno, tak prečo?

Ťažká otázka. Milujem veľa destinácií, ale či by som si vedela predstaviť tam žiť nastálo, to neviem povedať. Možno niekde v Mexiku, Kostarike, Barcelone či na malom ostrove s krásnymi plážami s veľa kokosmi a tropickým ovocím.

Spomenieš si na nejakú nezvyčajnú príhodu? Určite ich bolo mnoho, ale skutočne tú „naj“ z tvojich ciest?

Áno, pri návšteve ľadovca Perito Moreno v Argentíne som sa stretla s viacerými známymi z rôznych štátov bez toho, aby sme si to naplánovali. Proste si tam stojím a zrazu počujem, že „ahoj Alex“ a pri mne kamoši z Belgicka. Po nich párik z Izraelu a Francúzka, čo sme sa poznali z minulosti. Aká je šanca, že na ľadovci stretneš 15 svojich známych zo 4 štátov? :-)

Aký je život blogerky? Ľudia vidia pekné fotky, ale realita je zrejme aj iná...

Presne tak, moja práca nikdy nekončí, lebo buď v teréne fotím a získavam informácie, alebo potom to spisujem pri počítači a na sociálnych sieťach. Všetky moje hobby sú aj súčasťou práce, až na tých 300 mailov, čo denne mám... Je to náročnejšie, ako sa zdá.

Keď porovnáš mentalitu Slovákov s inými národmi, čím sa výrazne odlišujeme?

Myslím, že sme vo všeobecnosti dosť pravdovravní a autentickí a hovoríme, čo si myslíme. Sme aj pohostinní.

Mexiko má podľa mňa úplne všetko, čo krajina má mať: pyramídy, pláže, hory, dobré jedlo, milých ľudí, je tam všetko farebné a všetci si spievajú. Toto ho robí mojím „naj“ štátom na svete.

Je krajina, ktorú si si tak obľúbila, že sa tam opakovane vraciaš? Ak áno, prečo?

Už spomínané Mexiko a Španielsko. Milujem španielčinu, ktorou aj sama plynule hovorím už od strednej školy. Mexiko má podľa mňa úplne všetko, čo krajina má mať: pyramídy, pláže, hory, dobré jedlo, milých ľudí, je tam všetko farebné a všetci si spievajú. Toto ho robí mojím „naj“ štátom na svete.

Ako sa dá cestovať veľa a za málo peňazí?

Odporúčam stráviť viac času na jednom mieste, cestovať medzi sezónami, sledovať ceny leteniek a vycestovať vtedy, kedy je najlacnejšia. V tomto prípade odporúčam pozrieť si náš ebook „Ja cestujem za tretinu“, kde ponúkame veľa konkrétnych tipov, ako lacno cestovať.

Ktorú krajinu, miesto by mali určite navštíviť zamilované dvojice?

Poviem Filipíny, lebo tam si určite niekde nájdu kľud na jednom zo 7 107 ostrovov :-)

A ktorú krajinu či miesto by si odporučila rodinám s deťmi?

Hm, nemám ešte deti, tak si ešte nevšímam, ktoré destinácie sú pre deti vhodné a ktoré nie. Ale napadá mi výletná loď po Stredozemnom mori, na lodi je veľa aktivít aj pre deti aj pre dospelých, tak by to mohol byť vhodný kompromis.

Ešte posledný tip – ktorá krajina je ako stvorená pre mladých, nespútaných ľudí?

Napríklad Thajsko, lebo tam sa dajú robiť také rôzne veci, že je to až neuveritľné. A nikto ťa nebude súdiť, že prečo robíš to, alebo ono.

Vráťme sa na Slovensko... Na čo môžeme byť hrdí?

Na naše krásne ženy, ľúbozvučný jazyk, dobrú hudbu, kroje a ľudové tradície, ale predovšetkým na ešte celkom nepoškvrnenú prírodu, jazerá, hory a lesy, ktoré by sme si mali vážiť a starať sa o ne.